Вопросы-ответы Интервью Все записи

1

позивний БАТЯ Тема: Клубне життя, відпочинок
Друзі Природи повернулись із мандрівного табору «Надслучанська Швейцарія»
 

7-11 червня 2010

Що може бути кращим ніж зустріч друзів? Звичайно, зустріч у мальовничому місці, намети, вогнище, цікаві розваги та навчання. Саме таким був табір, який з 7 по 11 червня 2010 року змогли відвідати молоді волонтери Рівненської області.

«Мандрівний табір друзів Природи» був проведений на території Наслучанського національного регіонального парку, що у Березнівському районі Рівненської області. Парк досить відомий серед піших туристів, і завдяки своїм мальовничим краєвидам отримав назву «Надслучанська Швейцарія». Учасниками табору стали волонтери Молодіжного центру «Криничка» с. Удрицьк Дубровицького району, МЦ «Прометей» смт. Томашгород Рокитнівського району та екоцентру Палацу дітей та молоді м. Рівного (ПДМ).

Організатори табору - екоцентр ПДМ та Національний волонтер ВООН у Рівненській області Юлія Бєловицька - навчали молодь визначати екологічний стан малих річок та навколишнього природного середовища, а також з'ясовувати, які чинники негативно впливають на нього. Щодня учасники табору здійснювали експедиції берегами річки Случ, до ландшафтного заказника 'Соколині гори', руїн фортеці Губківський замок, смт. Соснове, с. Більчаки, с. Маринин і с. Велика Совпа.

У кожному з населених пунктів члени експедиції досліджували рослинний світ та водойми, спілкувалися із місцевими жителями щодо збору історичних даних про річки та інші природні об'єкти.

Усі п'ять днів у таборі панувала атмосфера свідомого ставлення до життя людини на природі. Кожний день був максимально насичений дослідженнями, екологічними іграми, приготуванням їжі та прибиранням прилеглої до табору території. Для більшості його учасників це був перший у житті досвід таборування, відтак довелось посягати й майстерність встановлення наметів, й приготування їжі на вогнищі.

Під час експедиції учасники знайомились із методикою дослідження місць зростання раритетних видів рослин, виявлення особливостей чисельного та вікового складу популяцій, досліджували популяції раритетних видів рослин в межах ботанічної пам'ятки природи місцевого значення «Страусове перо» та збирали фотографічний матеріал для електронного атласу флори Рівненської області.

Проект «Мандрівний табір друзів Природи» був організований за підтримки Програми Волонтери ООН в Україні та Проектом ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні». Наступним заходом в рамках реалізації Проекту буде проведення фотовиставок табору у Молодіжних Центрах с. Удрицьк та смт. Томашгород Рівненської області.

16 июля 2010


1


  Закрыть  
  Закрыть